YARIM ASIRLIK GELENEK; TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ, İL ENVANTERİNDE

tarafından
70
YARIM ASIRLIK GELENEK; TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ, İL ENVANTERİNDE

Tekirdağ’da 56 yıldır kutlanan Tekirdağ Kiraz festivali için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yapılan başvuru uygun görülerek Somut Olmayan Kültürel Miras olan “Tekirdağ Kiraz Festivali” İl Envanterindeki yerini aldı.

%dosya adı%

Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlimizin değerlerini ulusal ve uluslararası boyutta tanıtabilmek, gelenek görenek, örf ve ananelerimizi, kültürümüzü gelecek nesillere aktarabilmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.


İl Envanteri Nedir?
İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlükleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğine göre, İlin ekonomik ve sosyal yapısını belirlemek, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak ve gerektiğinde kalkınma planı çalışmalarında yararlanılmak üzere kalkınma planlarındaki süreye uygun biçimde ilgili resmi ve özel kuruluşlardan toplanan bilgilerden faydalanarak il envanteri hazırlanır. Dönem içindeki gelişmeler Yıllık İl İstatistik Raporu ile izlenir.

İl Envanteri ve Yıllık İl İstatistik Raporları, yıllık yatırım tekliflerinin sağlıklı biçimde yapılmasında ve öncelikli ihtiyaç kriterlerinin belirlenmesinde esas alınır.