NORMALLEŞME MART’TA BAŞLIYOR!

tarafından
67
NORMALLEŞME MART’TA BAŞLIYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mart ayından itibaren kademeli normalleşme sürecine geçileceğini belirterek, “Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında özetle şu mesajları verdi:


ÖYLE BİR HESAP SORULACAK Kİ

“Terörle mücadele meselesi her türlü siyasi çekişmenin, hesabın polemiklerin üzerinde tutulması gereken milli bir konudur. ‘Ama’sız, ‘fakat’sız, ‘lakin’siz bir şekilde terör örgütünü kınamayan hiç kimse, kendini bu ülkenin partisi, siyasetçisi olarak takdim edemez.

PKK ile arasına mesafe koyamadığı için bizim nezdimizde hiçbir zaman gerçek siyasi kurum haline gelemeyen bir parti var. Alçaklıkta demiyorum çukurlukta sınır tanımayan bu terör örgütü yardakçılarına cumhur ittifakı olarak diyoruz ki, asıl bu millet sizden önce şehidimizin onca gazimizin hesabını soracak. Hem de öyle bir soracak ki bir daha kimse benzer ihanetlere teşebbüs edemeyecek. Hadi bunlar tescilli terör yardakçısı peki bu ülkenin ikinci büyük partisi durumundaki CHP’ye ne oluyor?


CHP GRUP TOPLANTISINDA SERGİLENEN PESPAYELİK

Bu operasyonun sorumlusu elbette, aynı zamanda başkomutan ve yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanından Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarına, askerinden polisine istihbaratçısına kadar tüm mensuplarıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bakanlarımız TBMM Genel Kurulu’nda gereken izahatı verdiler. Bilgilendirme toplantısının hemen ardından CHP grup toplantısında sergilenen pespayelik, söz konusu zatın rezil karakterinin artık iyice bildiğimiz, tanıdığımız tezahüründen başka bir şey değildir.


BU İŞİ BAŞARAN TÜRKİYE OLDU

Salgının seyrine göre tedbiri elden bırakmayacak şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz. Toplantımızda da salgının dünya ülkemiz ve şehirlerimiz bazında seyrini ayrıntılı olarak değerlendirdik. Kimi şehirlerimizde karşımıza gayet iyi fotoğraf çıkarken kimi şehirlerimizde hala sıkıntının ciddi düzeyde olduğunu gördük. Devlet ve millet olarak el ele verip tedbirlere uyarak bu musibetin üstesinden birlikte geleceğiz. Aşı çalışmaları hızla sürüyor.

5.5 milyonun hemen hemen üzerinde bir aşılama kampanyasını tamamladık, neredeyse bunun dünyada benzeri yok. Bu işi başaran Türkiye oldu. Bir yandan birinci aşı gruplarının kapsamı genişletilirken ikinci aşı sürecine başlandı. 5.7 milyon aşılama sayısına ulaştık. İlk etapta ihtiyaç duyacağımız aşılarla ilgili bağlantıları yaptık, tedarikini gerçekleştiriyoruz. Yerli aşı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Salgın tedbirleriyle ilgili şu hususları paylaşmak istiyorum. Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz ve oldukça yüksek rakamları göreceğimiz ay olacaktır.”