ÇORLU’DA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ NOKTALARI ARTIYOR

tarafından
106
ÇORLU’DA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ NOKTALARI ARTIYOR

Çorlu Belediyesi’nin vatandaşlara ücretsiz internet hizmeti sağladığı WiFi noktaları günden güne artıyor.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile farklı projeler üretmeye ve pek çok farklı konuda vatandaşa dokunmaya devam eden Çorlu Belediyesi, Çorlu halkının internete ücretsiz olarak erişebilmesi için de çalışmalarını sürdürüyor.

Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü teknik alt yapı desteği ile hayata geçirilen “Ücretsiz WiFi Noktası” projesi, Çorlu’nun pek çok farklı noktasında ücretsiz olarak internete erişim sağlanması konusunda büyük kolaylık sağlıyor.

12 Noktada Ücretsiz WiFi Hizmeti

2017 yılında 4 nokta ile başlayan ücretsiz internet hizmeti, bugün Çorlu’da 9 farklı noktada devam ediyor. Atatürk Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Çorlu Belediyesi Kapalı Pazar Yeri, Çorlu Belediyesi Tenis Kompleksi & Tenis Kafe, Kitap Kafe ve Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ndan sonra ocak ayı itibarıyla Nefes Park ile Hatip Mahallesi Muhtarlığı’nı da ücretsiz WiFi noktalarına ekleyen Bilgi İşlem Müdürlüğü, 3 yeni nokta için de çalışmalarını tamamlamak üzere.

Nusratiye Mahallesi’nde bulunan Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’nın yanı sıra Silahtarağa Mahalle Muhtarlığı ile Şeyhsinan Mahalle Muhtarlığı da kısa süre içerisinde ücretsiz WiFi erişim noktalarına dâhil olacak ve böylelikle Çorlu Belediyesi’nin ücretsiz WiFi erişim noktaları sayısı 12’ye çıkacak.

Vatandaşlar Ücretsiz İnternet Hizmetinden Memnun

Pek çok noktada Çorlu Belediyesi’nin ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilen vatandaşlar bu hizmetten oldukça memnun olduklarını ifade ediyor. Özellikle pandemi döneminde öğrenciler evden eğitimlerini sürdürürken internet erişiminin en önemli ihtiyaçlardan biri hâline geldiğini ifade eden vatandaşlar, Çorlu Belediyesi’nin internete ücretsiz erişim hizmetinin çok önemli olduğunu belirtiyor ve bu hizmet için Çorlu Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor.

Ücretsiz İnternet Hizmetinden Nasıl Faydalanılabiliyor?

Mevcut noktalarda ücretsiz WiFi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız öncelikle Çorlu Belediyesi şifresiz ağını bulup ağa bağlanarak açılan ekranda yeni kullanıcı butonu ile kayıt olacak. Daha sonra kayıtlı telefon numaralarına gelen doğrulama koduyla kullanıcı hesabı oluşturan vatandaşlarımız, sisteme giriş yaparak WiFi hizmetimizden ücretsiz olarak faydalanabilecek.