ÇORLU’DA NAKLİYECİ GÖRÜNÜMLÜ DOLANDIRICILARA OPERASYON

tarafından
112
ÇORLU’DA NAKLİYECİ GÖRÜNÜMLÜ DOLANDIRICILARA OPERASYON

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘örgütlü nitelikli dolandırıcılık’ suçlarına ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında polis ekiplerinin, 2 ay süren teknik ve fiziki takibi sonucunda, mesajlaşma uygulamalarında açılan nakliye gruplarında, kendilerini TIR şoförü ve nakliye şirketi yetkilisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan kişiler tespit edildi. 

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 26 ton şeker, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde 28 palet maden suyu, Afyonkarahisar’da 3 bin 132 koli maden suyu, İzmir’de 25 ton tuz, İstanbul’un Tuzla ilçesinde 600 bin lira değerinde temizlik malzemesinin götürülmesi gereken adreslere götürülmeyip farklı yerlere teslim edilerek dolandırıcılık yapıldığının belirlenmesi üzerine, polis ekipleri şüphelilerin yakalanmasına yönelik Tekirdağ ile İstanbul, Antalya ve Çorum’da eş zamanla operasyonlar yapıldı. Operasyonlarda 11 kişi yakalanarak, gözaltına alındı. Şüphelilerden bir kişinin ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan arama kaydı olduğu tespit edildi. Bir şüpheli ise halen aranıyor.

Operasyonlarda ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 26 ton un, 20 palet (1762 koli) silikon, 3 TIR dolusu seramik, 24 ton ayçiçeği yağı, 600 bin lira değerinde şalgam suyu ile 28 palet maden suyu ele geçirildi.

Ele geçirilen ürünler sahiplerine teslim edildi. Operasyon ile İzmir’den İstanbul ve Antalya’ya 2 TIR seramik, İstanbul’dan Kırklareli’ye 1 TIR cips, İstanbul’dan Konya’ya 1 TIR bebek bezinin gönderilmesi engellendi.

Gözaltına alınan 11 şüphelinin Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.