Bu kez kadına eski eşten 1 ay uzaklaştırma kararı verildi

tarafından
429
Bu kez kadına eski eşten 1 ay uzaklaştırma kararı verildi

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla eski eşi D.A. tarafından tehdit edildiğini öne sürerek “Ölmek istemiyorum” ve “Kadına şiddete hayır” gibi etiketlerle paylaşım yapan C. Y. isimli kadına eski eşi tarafından 1 ay uzaklaştırma kararı alındığı öğrenildi. Kendisine iftira atıldığı yönünde Çorlu`da ki Şehir Polis Sabahattin Ergin Polis Merkezine giderek şikayetçi olan D.A.`nın 29 Nisan 2021 tarihinde C.Y.`den beraber yaşadıkları evden 12 tane çeyrek, 4 tane yarım altının yanı sıra yaklaşık 10 bin lira parayı da evi dağıtarak aldığını belirterek şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Eski eş C.Y`nin ayrıca D.A. üzerine olan telefon hattını da Çorlu`da bulunan bir telefon mağazasında çalışan arkadaşı ile sahte imza ile üzerine geçirdiği ve bu konu ile ilgili de D.A.`nın şikâyetçi olduğu bilgisi edinildi.

“Unutma ben kadınım, ben ne dersem o olur” diyerek tehdit etti

Gazetemize açıklamalarda bulunan  D.A. yaşanan olaylarda asıl mağdurun kendisi olduğunu belirtirken; “Eski eşim C.Y.`nin psikolojik sorunları var. Bu durum ile ilgili gördüğü tedavi süreçlerine bakılırsa net şekilde anlaşılabilir. Ayrıca kendisi ben işteyken o zaman ki süreçte beraber yaşadığımız eve giderek evimizde ki altınları çalarak kaçtı. Beni yakın zamanda sabaha karşı bir sosyal medya iletişim platformundan arayarak; “Şikâyetini geri çekmezsen seni Çorlu`ya ve tüm Türkiye`ye rezil ederim. Yoluma çıkmayacaksın, benden bir şey istemeyeceksin. Unutma ben kadınım, ben ne dersem o olur” şeklinde konuşarak tehdit etti dedi. D.A . ayrıca sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlarla kendisine iftira atıldığını yinelerken; “4 yıl önce ki fotoğrafı yeni olmuş gibi sosyal medya hesabında kullanmış ve iftira ile kamuoyunda şahsımı küçük düşürmüştür. Zedeleyici ve küçük düşürücü ifadeler kullanmıştır.  Bu konu ile ilgili de şikâyetçi oldum. Benim ve ailemin huzurunu bozmaktadır. Daha önce kendisine bir araba almıştım. Bu aracı da kardeşinin üzerine devrederek ayrıca mal kaçırmıştır. Nitekim savcılığa başvurum sonuncunda kendisine benden 1 ay uzak durma cezası verilmiştir. Normalde İç İşleri Bakanlığımız tarafından Kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik kurulan “KADES” programı benim telefonuma kurdurulmuş ve polis tarafından ikametimin ve güvenliğimin sağlanması için tedbir kararı verilmiştir” dedi.

Şahsımı kadına şiddete meyilli gibi göstermiş olması kabul edilebilir değildir

%dosya adı%

Açıkgöz açıklamalarının sonunda; “C.Y.`nin sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla şahsımı kadına şiddete meyilli gibi göstermiş olması kabul edilebilir değildir. Aile yaşantımı tüm çevrem bilir. Fakat üzülerek şunu belirtmek istiyorum. Ülkemizde kadınla şiddetin gündemde olduğu bu süreçte bu durumun kötü niyetli olduğu aşikar olan eski eşim tarafından şahsımı küçük düşürmek için kullanılması da kabul edilebilir değildir. Burada asıl sözlü ve psikolojik şiddete maruz bırakılan ben ve ailemdir” ifadelerine yer verdi. Açıkgöz açıklamalarının sonunda kamuoyunda böyle bir algı ile karşılaşmaktan dolayı üzüntü duyduğunu belirtirken; “Kendisi ile ayrıldık ve bitti. Fakat bundan sonra ki süreçte yasal haklarımı aramaya devam edeceğim. Tehdit, hakaret ve şantajlarına boyun eğmeyerek yüce Türk adaleti önünde hesap vermesi ile ilgili emek harcayacağım” dedi.